25.6.2019 23:31:29
MENÜ
1 Yıllık Hazırlık Sınıfı
Derneğimiz
Genel Bilgiler
Coğrafya
Kültür
Gagauzya Tarihi
Dini Durumu
Komrat Devlet Üniversitesi
ANA SÖZÜ GAZETESİ
Siteye gitmek için Lütfen Tıklayınız
Atalarımızdan....
Kütüphanemizi gezmek için Lütfen Tıklayınız
Moldova Devlet Üniversitesinde
Eğitim İmkanı
Kütüphanemizi gezmek için Lütfen Tıklayınız
Üniversiteyi Kazanamadıysanız Üzülmeyin. Sizi Cep Harçlığına Moldova'da Okutuyoruz.
Resimler
Gezinti için Lütfen Tıklayınız
Videolar Bölümü
Gezinti için Lütfen Tıklayınız
Videolarımızı görmek için
lütfen tıklayınız
Gagauz Radyosu
Yayını dinlemek için lütfen tıklayınız
Yayını dinlemek
için tıklayınız
Dernek Duyuruları
Ziyaretçi Defteri
Deftere Yaz

Defteri Oku
h
Kent ve Ülke Tanıtım Günleri
 

                Gagauz Dostluk, Kültür ve Dayanışma Derneği olarak; Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi’nin (WALD) katkıları ile uluslararası “Kent ve                 Ülke Tanıtım Günleri Programı”nı İstanbul Sultanahmet’te bulunan Tarihi Talat Paşa Konağı’nda gerçekleştiriyoruz.

Farklı kültürleri ve farklı medeniyetleri tanıma fırsatı bulacağımız, “Kent ve Ülke Tanıtım Günleri Programı” ile şehirlerimizin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması, zengin mutfak kültürümüzün duyurulması, yöresel değerlerimizin sergilenmesi ile birlikte sahip olduğumuz tüm bu güzelliklerin, ülke sınırlarımız içinde olduğu kadar, uluslararası alanlarda da tanıtılması en büyük amacımızdır.

Yerel değerlerin uluslararası tanıtımına katkı sağlayacağına inandığımız "Kent ve Ülke Tanıtım Günleri Programı”nı; her yıl yaklaşık, 34 milyon 910 bin turistin ziyaret ettiği İstanbul'un en önemli ziyaret destinasyon merkezi olan Sultanahmet Meydanı, Topkapı Sarayı, Yere Batan Sarnıcı ve Milenyum Taşı'nın hemen yanında, Yerebatan Caddesi üzerinde bulunan Tarihi Talat Paşa Konağı'nda düzenliyoruz.             

Etkinliğimize katılacak tüm şehirlerimiz bir hafta sürecek olan tanıtım etkinliklerini, tarihi Talat Paşa Konağı’nın ön ve arka bahçesinde toplam 320 m2 açık alan ve 150 m2 kapalı alanda gerçekleştireceklerdir.

Farklı kültürleri tanıma fırsatını yakalayacağımız Kent ve Ülke Tanıtım Günleri Programı, sadece kentlerin değil, ülkelerinde tanıtımına da katkı sağlayacaktır. Bu güzel projede oluşturacağımız iş birliği ve değerli katkılarınız son derece önemli olacağına inanıyorum.

Konunun makamlarınca değerlendirilmesini yüksek müsaadelerine arz ederim.

saygılarımla,

 

                                                                       

Necdet ERTUĞRUL                                                 

Gagauz Dostluk Kültür ve                               

Dayanışma Derneği Genel Başkanı 

 

 

Kent ve Ülke Tanıtım Günleri Nedir?

Kent ve Ülke Tanıtım Günleri,Yerel yönetimlere,Türkiye`nin hızla artan Turizm potansiyelinden daha fazla pay alınması arzulayan,Gagauz Dostluk,Kültür ve                                           Dayanışma   Derneği – Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) iş birliği ile düzenlenen bir etkinliktir.Kültür turizmin yaygınlaşmasını hedefleyen etkinliklerde WALDìn İstanbul yerleşkesi Talat Paşa Konağı ve bahçesi ev sahipliği yapacaktır. Türkiye`nin tüm yörelerini doğrudan turist ile buluşturacak olan etkinlik, yerel yönetimlere, Sivil Toplum Kuruluşları`na eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Kent ve Ülke Tanıtım Günleri`nde neler sergilenebilir:Her il,ilçe zengin müzik kültürünü, yöresel yemeklerini, yerel folklor kıyafetlerini içerisinde seyirlik seyirlik tüm oyunlarını, yerel sanatçılarına ait eserlerini, el sanatları ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen yabancılara sergileyebilir.   

          

 

 

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı:  2182
Haberi Hazırlayan:  admin