25.6.2019 23:48:18
MENÜ
1 Yıllık Hazırlık Sınıfı
Derneğimiz
Genel Bilgiler
Coğrafya
Kültür
Gagauzya Tarihi
Dini Durumu
Komrat Devlet Üniversitesi
ANA SÖZÜ GAZETESİ
Siteye gitmek için Lütfen Tıklayınız
Atalarımızdan....
Kütüphanemizi gezmek için Lütfen Tıklayınız
Moldova Devlet Üniversitesinde
Eğitim İmkanı
Kütüphanemizi gezmek için Lütfen Tıklayınız
Üniversiteyi Kazanamadıysanız Üzülmeyin. Sizi Cep Harçlığına Moldova'da Okutuyoruz.
Resimler
Gezinti için Lütfen Tıklayınız
Videolar Bölümü
Gezinti için Lütfen Tıklayınız
Videolarımızı görmek için
lütfen tıklayınız
Gagauz Radyosu
Yayını dinlemek için lütfen tıklayınız
Yayını dinlemek
için tıklayınız
Dernek Duyuruları
Ziyaretçi Defteri
Deftere Yaz

Defteri Oku
h
Derneğimiz
03.10.2013 

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kore Gyeonsangbuk-do Eyaleti'nin ortak çalışmalarıyla, 31 Ağustos - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul'da "İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür EXPO 2013" fuarı gerçekleştirildi.  Etkinlik kapsamında, Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin destekleriyle "İpek Yolu Pazarı" ve "Dünya Halk Oyunları Festivali" de düzenlendi. Dünyanın değişik coğrafyalarından insanları bir araya getirecek fuarda katılımcılar, 23 gün boyunca Sultanahmet Meydanına kurulan stantlarda, kültürlerinin tanıtılmasına imkan sağlayan "İpek Yolu Pazarı" etkinliğiyle yöresel kıyafetler içerisinde kendi ülkelerinin el işi ürünlerini, özel yemeklerini, kıyafetlerini ve diğer kültürel ürünlerini sergiledi.

   TDBB desteğiyle stant açacak ülkeler; Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Moldova, Gagavuzya, Dağıstan, KKTC, Kırım, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Tataristan, Romanya. Fuar kapsamında düzenlenecek Dünya Halk Oyunları Festivali'ne katılacak olan ülkeler ise şöyle;

Kırgızistan, Irak Kerkük Türkmenleri, Gagavuzya ve Tataristan. Dünya milletlerinin kaynaşmasına öncü olan, Doğunun gizemi ve Batının realitesini bir araya getiren rüya kent İstanbul'daki "İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür EXPO 2013" Gagauz Dostluk kültür ve Dayanışma derneği-ve Moldova Dostluk Derneği olarak katıldık.‏..

 
 

Okunma Sayısı:  2516
Haberi Hazırlayan:  admin